КіннотникамКіннотникам

"Я ... машини не люблю. Розумієш, мені нецікаво. Краще б я собі завів коня, чорт забирай. В конях хоч є щось людське. З конем хоч можна поговорити ..."
Д.Д. Селінджер

Породи

Масть - це забарвлення волосяного покрову коня, його шкіри і очей. Масть є однією з основних відмінних характеристик коня. І це не просто забарвлення, це ще і поєднання кольорів і особливий розподіл пігментів.

Багато людей помічають залежність темпераменту коня від його масті. Так, вважається, що найнадійніша масть - це темно-гніді конячки, а білі і сірі масті ніжніші, вороні - гарячі і характерні, а руді на тлі інших не надто витривалі.

Існує чотири основних типи масті: руда, гніда, сіра, ворона. Решта колірних варіацій вважаються похідними від основних. Всі чотири масті у відповідній послідовності представлені нижче:

Про породу

Існує маса порід коней, але, все ж таки, придумано загальний розподіл, щоб не заблукати у величезній різноманітності - коней класифікують за призначенням: ваговози, упряжні, рисисті і верхові.

Ваговози, як Ви, напевно, вже зрозуміли, застосовуються людиною в господарстві, ці тварини відрізняються великою головою і дуже розвиненими м'язами. Найбільш відомі породи ваговозів це: Володимирська важковозна, Радянська важковозна, першерон (родом з Франції) і бельгійський Барбансон. Всі чотири породи представлені на наступній фотографії у відповідній послідовності.

 

Тепер поговоримо про упряжних коней. Ця порода відрізняється високою витривалістю і швидкістю. З назви зрозуміло, що таких коней використовують для перевезення вантажів на відстань, вони володіють середнім зростом, міцною статурою і чималою силою. Найбільш популярні породи цієї класифікації: ЛатвійськаБілоруська і Торійська породи. На малюнку нижче породи представлені у відповідній послідовності.

Говорячи про рисаків, потрібно зауважити, що це найшвидші перевізники, і пересуваються вони, як зрозуміло, риссю, це виключно бігова конячка. Наводимо на фотографіях найзнаменитіші породи рисаків у відповідній послідовності: Орловський і Російський рисаки.

І остання група коней - верхові. Вони були селекціоновані виключно для верхової їзди, це граціозні, стрункі і гордовиті конячки. Найбільш відомі породи: Арабська чистокровна, Ахалтекінська, Терська, Українськаверхова та Російська верхова, у відповідній послідовності усі породи представлені нижче.

 

Вхід в особистий кабінет close
E-mail*
Пароль*
Увійти
loader
* - обов'язкові поля для заповнення
Увійти через соціальні мережі: