Техніка безпеки Техніка безпеки

"Бійся корову спереду - а кобилу ззаду"

Техніка безпеки

Кінь - це непроста істота. Для того, щоб налагодити з нею повноцінний контакт потрібно знати деякі правила, які не варто забувати. Правила досить прості, але вимагають обов'язкового дотримання, адже, не забувайте, це тварина може завдати людині серйозні каліцтва при неправильному з нею поводженні!

 1. Не робіть різких рухів перед конем і не кричіть поруч з ним! Кінь - тварина дуже обережна і полохлива, не варто її насторожувати ще більше проти Вас.

 2. Не потрібно боятися коня! Він прекрасно вловлює всі емоції людини і обов'язково відчує Вашу напругу, що призведе до недовіри з боку тварини. Якщо Ви відчуваєте дискомфорт і страх поруч з конячкою, то краще підійдіть до неї і поговоріть спокійним тоном, погладьте, можете дати їй що-небудь смачненьке пожувати, і тоді контакт буде налагоджений.

 3. Ніколи не підходьте до коня ззаду! Навіть найспокійніший кінь може сильно хвицнути того, хто підійшов ззаду, це відбувається рефлекторно.

 4. Не випускайте з рук поводи! Адже це головний засіб управління тваринам, в іншому випадку Ви можете повністю втратити контроль над конем, а це загрожує різними наслідками.

 5. При верховій їзді не давайте коневі нагинати голову до землі! Не дозволяйте коню їсти.

 6. Не впливайте на коня силою! Не смикайте повід, не бийте п'ятами в боки.

 7. Пригощати коня можна тільки з відкритою долоні! Інакше кінь може ненавмисно прикусити ваші пальці.

 8. Частуванням для коня може бути морквина або яблуко. М'який хліб не слід давати, так як він застряє в зубах і заподіює дискомфорт тварині.

 9. Їжа - найкраща мотивація і винагорода. Підгодовуючи конячку за заслуги, можна домогтися правильної поведінки і хорошої комунікації.

 10. Рухаючись слідом за іншими вершниками, ніколи не наближайтеся більше ніж на корпус (3-4 метри) до попереднього коня.

 11. Якщо раптом Ваш кінь поніс (таке може трапитися, якщо тварина злякається різкого звуку) не панікуйте: тримайтеся за сідло і не випускайте повід. Поступово завертайте коня на коло, він зупиниться сам.

 12. Ведучи коня за повід, тримайте повід правою рукою біля підборіддя коня, а кінець поводу намотайте на лівий кулак. Слідкуйте, щоб кінь не наступав Вам на ногу.

 13. Звертайтеся до коней завжди спокійно і ласкаво;

 14. Взуття для поїздок верхи повинно відповідати наступним параметрам: мати гладку підошву, каблук 1-3 см, закривати як мінімум гомілку (ідеально підходять будь-які армійські чоботи - кирзові, ялові, хромові або спеціальні чоботи і краги для кінного спорту);

 15. Сідаючи на коня не беріть з собою цінні речі або кладіть їх в кишені, що добре застібаються. Шапки, окуляри та ін. - прив'язуйте;

 16. Суворо забороняється їзда асфальтовими, бетонними і т.п. покриттями швидкими аллюрами (риссю, галопом);

 17. При їзді верхи стежте за своєю правильною посадкою: сидіть вертикально. плечі розгорнені, лікті притиснуті до тулуба. Стремено на шкарпетці, п'ята вниз, упор в коліна.

 18. Якщо ваша кінь почав рвати в сторону, не тягніть за повід, кінь сильніший за Вас і з легкістю потягне за собою. Стрімко натягніть повід, заспокойте коня, а потім заохочуйте його послух голосом, погладжуванням;

 19. Сідайте на коня завжди з лівого боку і тільки за командою тренера. При посадці не кидайте і не розпускати повід;

 20. Під час їзди в зміні не наїжджайте на коня, що йде попереду і не під'їжджайте до коня збоку. Намагайтеся в той же час не відставати далеко від зміни - кінь, керуючись стадним почуттям, може несподівано для Вас кинутися наздоганяти інших;

 21. Якщо кінь поніс, відкиньтеся назад і енергійно наберіть привід, діючи руками по черзі. Далі зупиняйте його в русі по колу (вольт), поступово скорочуючи його радіус.

 22. Якщо кінь встав на задні ноги ( "на диби", "на свічку") - віддайте повід, схопіться за гриву або обхопіть шию коня, активним посиланням змусьте його опуститися. Не відкидайтеся назад і не тягніть повід на себе, - кінь може перекинутися на спину.

 23. Якщо кінь зупиняється і б'є передньою ногою, опускає голову, нюхає землю, негайно підійміть його голову і енергійно посилайте вперед, - кінь збирається лягти під вершником.

 24. Перед тим, як злазити з коня, скиньте обидва стремена. Спішуйтеся з коня перемахом правої ноги через круп коня.

 25. Не залишайте коня без нагляду. Не прив'язуйте коня з одягненою вуздечкою до прутів решітки в денниках, до стійок перешкод, огорож манежу і т.п.

   

Типові помилки початківців вершників

 

Якщо пригощати кінь в денників, вона буде краще себе вести на тренуванні. - Не буде. Ці речі взагалі ніяк не пов'язані. Кінь не уловлює зв'язку між вкусняшки і дією, що відбувається через певну кількість часу.

Якщо конячка тягнеться до мене і радісно мене обнюхує, це означає, що вона мене виділяє (а може, навіть любить!) - Зовсім не обов'язково. В першу чергу це означає, що кінь нормально соціалізована і контактна. А ще, якщо це прокатна кінь, їй прекрасно відомо, що подібна поведінка провокує негайне поява сухарів і сушок.

Зворотна ситуація: якщо кінь щурів і притискає вуха, вона мене ненавидить і зробить мені щось погане. - Знову ж зовсім не обов'язково. Швидше за все, це просто усталена манера поведінки, яка не має ніякого відношення до ваших стосунків. Плюс коні можуть залякувати: помітивши, що людина боїться проявів їх невдоволення, вони користуються цим, щоб позбутися від його присутності.

Я завжди приношу конячці ласощі. Коли вона чує мої кроки, вона радісно ірже. Вона мене за це щиро любить. - Кінь - тварина травоїдна. У природі вона харчується загальнодоступною їжею - травою. Отримання їжі сприймається конем як щось само собою зрозуміле, і заслуги людини в дачі шматочка цукру вона не бачить. А якщо немає заслуги, то і любити нема за що. Ірже ж кінь при звуці кроків тому, що сприймає таку людину як ходячий роздавальник моркви. Це не людина йде, а їжа - їжу-то кінь і вітає радісним іржанням.

Кінь переходить в крок, коли я починаю завалюватися. Вона мене любить і береже. - Ні, просто коні стає незручно, так як завалюючись ви порушуєте її рівновагу. Отже, вона сповільнюється, так як не може зберегти стійкість.

Кінь ніжно лиже мені руки і плечі - шукає мою любов і прихильність. Нічого подібного. Сіль злизує.

Я дала коня морквину, а вона мене вкусила, невдячна! Бідолаха просто не встигла вчасно відрізнити ваш палець від морквини.

Я її чищу, а вона мені хрясь задньою ногою по руці - ненавидить! Боїться лоскоту і намагається зігнати ногою уявну муху.

На занятті опускає голову вниз, глибоко зітхає і презирливо фиркає - їй нудно і набридло працювати. Навпаки, кінь почала розслаблятися і ловити від тренування кайф.

Варто мені подумати про те, щоб повернути праворуч, як кінь повертає направо - у нас телепатія! Вирішивши повернути праворуч, ви неодмінно кинете туди погляд, слідом за очима злегка повернете голову. Вага зміститися направо, за ногою повернеться шия і плечі, права рука піде трохи назад ... і кінь поверне направо.

 

Якщо я покараю конячку, вона на мене образиться і перестане зі мною дружити. Чітке і своєчасне покарання кінь, як правило, сприймає адекватно. Якщо кінь не карати за відверто хамську поведінку, вона любити і поважати вас за це не буде.

Я куплю (спасу) кінь з м'яса (покатушек, жорстокого прокату, спорту) і цей кінь буде мені вічно вдячна і ніколи-ніколи мені не зробить зла. Не буде. Кінь не здатна настільки аналізувати ситуації. І швидше за все невдячно сяде вам на шию, звісивши копитця і буде обурюватися, що це ви так мало морквини принесли.

Кінь знає, яке людина крихке істота, саме тому вона мене береже і не пускає в хід свої зуби-копита, тому що боїться мене покличуть. З точністю навпаки. Якщо кінь раптом розуміє, що людина - слабка, беззахисна істота, він абсолютно не церемонячись починає ходити на задніх ногах, не гребуючи пускати в хід і зуби, і копита.

Кінь ніколи не настане на лежачу людину, тому що вона - благородна створення і намагається не заподіяти людині шкоди. Кінь швидше за все постарається не наступити на лежачу людину, тому що взагалі уникає наступати на різні предмети, які валяються де завгодно, так як це може призвести до втрати рівноваги.

Кінь погано виконала елемент, вершник покарав її хлистом, після цього, боячись нового покарання, кінь виконала елемент добре. Висновок: щоб кінь працювала, треба її частіше карати. Вершник не «покарав", а підробив хлистом з метою підведення заду. Кінь вдруге виконала елемент не зі страху перед покаранням, а тому що була краще до нього готова.

Якщо дуже-дуже піклуватися про строгу і неконтактної коні, вона в кінцевому підсумку стане ніжною і довірливою. Буває і таке, але рідко. Куди вище ймовірність, що стримана кінь, не любить сентиментів, такою і залишиться (що, втім, зовсім не означає, що це погано). Тому що є така річ, як темперамент і характер, які не можна змінити за допомогою зовнішніх впливів.

Якщо кінь проявляє негативні реакції по відношенню до людини, з нею погано поводилися. Не обов'язково. Причина може бути якою завгодно - вроджені особливості характеру, розпещеність, спроба зіграти на непевному поведінці людини, погане самопочуття ... Це якраз одна з тих речей, яку можна зрозуміти тільки знаючи ситуацію і саму кінь.

Якщо кінь строга в руках, то вона вже точно кошмар і жах під сідлом! І навпаки ... Прямий закономірності немає. Бувають абсолютно Чайникова золоті коні, почистити яких - розвага не для людей зі слабкими нервами. І навпаки, миле і ласкаве тварина, з яким хочеться стояти в денників не розмикаючи обіймів, може виявитися чимось на зразок тренажера для родео.

Кінь, як карусель - сіл, включив, поїхав. І день у день вона буде вести себе однаково, бігати і все виконувати. Кінь - жива істота, з психікою, настроєм і т.д. Буває, що дійсно, тварина не в настрої. І причин цьому може бути багато: від стану здоров'я, до, наприклад, високої інтенсивності тренувань протягом довго терміну.

 

Конячка вирішила покакать, треба її зупинити - НЕ какати ж бідоласі на ходу. Кінь цілком здатна справити велику нужду, практично не знижуючи ходу - це природа подбала про тварину-жертві, здатному вижити тільки за рахунок швидкості своїх ніг і чуйності своїх вух. Зупиняючи її, ви тільки ризикуєте виробити погану звичку, в результаті якої коні часом випорожнюються до п'яти разів за заняття - заради того, щоб їх на цей час зупинили. Якщо ж кінь спортивна, то ще й створите складності під час змагань, коли конячка несподівано зупиниться на лінії між п'ятим і шостим перешкодою заради того, щоб спокійно покакать. Тому побачивши вершника, хлистом проштовхує вперед встала покакать кінь, не кидайте в нього камінням - киньте краще в того, хто її до цього привчив. Ось помочитися - це дійсно святе, тут коні потрібен повний спокій, довгий привід, бажано також полегшити їй спину, підвівшись в стременах. Багато коней взагалі не пісяють на відкритому місці: тільки в денників, "в безпеці".

При зустрічі кінь тицьнув у вас мордою, потім підняла голову і задерла верхню губу - посміхається, радіючи зустрічі. Кінь напружено прінюхіватеся до якогось різкого і, скоріше за все, незвичного або неприємного для неї запаху. У вас міцні духи? Ви тільки що покурили, і від рук пахне тютюном?

Якщо я буду їздити верхи, у мене будуть криві ноги. Найпоширеніше оману, особливо серед прекрасної половини. Їзда верхи - покращує поставу, координацію, когнітивні здібності і ніяк не впливають на ноги.

Якщо кінь під вершником притискає вуха то вона обов'язково зараз відіб'є. Це не завжди так, якщо кінь повертає і опускає вуха (часто це плутають з притисканням їх) вона швидше за все слухає голосові команди вершника для подальшого їх виконання.

Денник коні - це її територія, і вона має право охороняти її від людини (або себе від людини, коли вона в денників). Кінь або Вас поважає, або ні. Якщо поважає, то вона буде Вас поважати і в денників, і в будь-якому іншому місці, а якщо ні - то в денників менше місця для маневру.

Якщо кінь погано виконує команди, то це вона вередує, на зло робить. Навряд чи головна мета життя у коня - зробити щось комусь на зло, у неї своїх проблем вистачає: погане самопочуття, незрозумілі команди, незручний вершник.

Коли заходиш в леваду і жеребець мчить на тебе голопом і розмахує головою вліво-вправо, це він радий тебе бачити і хоче йти додому! Це домінантна гра, яку бажано виграти, але якщо програєш (читай - якщо добіжить з тим же настроєм), то ніжки він на тобі конкретно повісить (читай - залишить слід підков на тілі).

 

Джерело: http://horses.shostka.net

Вхід в особистий кабінет close
E-mail*
Пароль*
Увійти
loader
* - обов'язкові поля для заповнення
Увійти через соціальні мережі: