Юним кіннотникам Юним кіннотникам

"Козак голодний, а кінь його ситий"

Юним кіннотникам

Як навчитися розуміти коней і подружитися з ними?

Для початку запитайте дозволу підійти до коней у тих, хто за ними доглядає. З'ясуйте, до яких коней можна підходити. Молоді коні досить не досвідчені в спілкуванні з людьми і темпераментні. Тому варто про це завжди пам'ятати і бути обережним з молодими кіньми.

Коні дуже допитливі, але при цьому вони легко лякаються і пускаються навскач.

Саме тому знайомитися з конем треба в такий спосіб: без різких рухів підійти до тварини, ласкаво з нею поговорити. Розмова заспокоює коня. Запропонуйте йому шматочок хліба з сіллю, морквину або яблуко. Підійдуть так само ванільні сухарики і сушки. Якщо тварина йде на контакт-дайте їй вас обнюхати, обережно почухайте ніс та шию.

Якщо тварина полохлива, не поспішайте: потрібен час, щоб тварина звикла до вашого запаху і голосу.

Поспостерігайте за мімікою і поведінкою тварини. Сіли вуха сторчма - ніздрі тремтять - значить коневі цікаво, у нього грайливий настрій. Якщо ж вуха закладені назад (притиснуті до голови) - це ознака невдоволення і люті. Якщо вчасно не помітити цю ознаку і продовжувати зближення - кінь може вкусити або хвицнути.

Жувальні рухи або облизування губ - ознака слухняності і підпорядкування.

Якщо кінь скрипить зубами, демонструє зуби - це прояв злості.

Ворушіння верхньою губою - явний прояв симпатії.

Кінь любить коли його чешуть біля основи шиї - у холки.

Коні дуже відкриті і щирі тварини - за допомогою мови тіла, вони розкажуть вам все про свої думки і почуття.

В процесі гри, кінь може не розрахувати свої сили і болісно прихопити зубами руку або плече господаря. Вона робить це не зі зла, тому не варто ображатися на нього.

Коня, як і будь-яку домашню тварину, необхідно виховувати. Тому відразу припиняйте небажану поведінку. Не потрібно застосовувати грубу силу: коні дуже чутливі істоти, для цього досить окрику або легкого ляпанця.

Для того, щоб краще зрозуміти цих тварин - частіше з ними спілкуйтеся.

Позаймайтеся з досвідченим інструктором, він допоможе Вам правильно інтерпретувати поведінку тварини, аби Ваше спілкування було гармонічним і плідним.

Коневі потрібне спілкування з собі подібними, так як коні в природі живуть в табуні.

Велику частину часу в природі кінь проводить у русі, тому при утриманні коня в стайні необхідно забезпечити йому вигул в денний час.

Раціон коня складається з трави (сіна), вівса. Так само можна і потрібно давати сезонні моркву, яблука, багато коней люблять кавунові кірки. Ні в якому разі не можна давати людську їжу, це може привести до необоротних наслідків. У будь-якому випадку, перед тим як давати коню ласощі, необхідно запитати дозвіл інструктора або господаря коня.

Що вдягнути?

Багато людей не мають достатнього уявлення про те, як вони повинні бути одягнені для кінних прогулянок. Розповімо Вам про головні правила в одязі, які краще виконати.

Відвідування здійснюються переважно на полях, тобто на місцях досить вітряних, тому одяг повинен бути відповідним, і тільки в спекотні літні дні Ви можете не турбуватися про оберігання себе від вітру і можливих застуд. В інші ж пори року, подбайте про Ваше здоров'я.

1. Ноги вершника повинні бути повністю закриті тканиною. Штани повинні бути зі зручної тканини, яка не буде натирати Вашу шкіру при прогулянці верхи. Пам'ятайте, що при катанні Ви швидше за все будете натирати внутрішню сторону Ваших ніг, особливо, це стосується області литок і щиколоток. Тому простежте за тим, щоб Ваші ноги були в зручних брюках і, бажано, у взутті, яке буде закривати щиколотки. Взуття має бути на плоскій підошві і не повинно бути громіздким.

2. Бережіть область грудини, її дуже легко застудити. Тому одягайтеся в відповідний одяг і не оголяйте грудну клітку.

3. За вітряної погоди не забувайте захищати область шиї і горла, адже їх теж дуже легко застудити. Одягайте шарф або кофти з високим коміром.

4. При довгих прогулянках поводи починають неприємно терти руки. Щоб уникнути неприємних відчуттів, краще взяти з собою рукавички, добре мати спеціальні рукавички, але підійдуть і прості. Прослідкуйте за їх зручністю, вони не повинні бути занадто жорсткими, так як поводи - це головне управління конем, краще не втрачати контролю за його поведінкою, інакше стануться неприємні події.

5. Якщо Ви не просто прогулюється розміреним кроком на коні, а робите будь-які вправи і швидко пересуваєтеся верхи, то використання захисного шолома стає обов'язковим. Захисний шолом - запорука запобігання від струсу мозку при падінні.

6. Краще вдягати одяг, що підкреслює фігуру (але ж не забувайте, що теплий), щоб інструктор міг побачити, як Ви сидите на коні і вчасно поправляти Вас. Адже неправильне сидіння може викликати багато неприємних речей (сильне натирання ніг, відбивання тазових кісток і куприка, стирання хребців і т.д.).

Словник кінних термінів

Алюр (Allur) - хід або рух коня. Коні можуть рухатися з різною швидкістю і різними аллюрами - крок, рись, галоп, інохідь.

Крок - найповільніший і найменш виснажливий для коня алюр.

При русі кроком кінь спирається об землю по черзі кожною з чотирьох кінцівок. Рух коня кроком починається з поштовху задньої кінцівки. Потім піднімається права передня і за нею ліва задня, після цього від землі відривається ліва передня і за нею права задня і т. Д. Крок може бути тихим і прискореним. При русі тихим кроком кінь завжди спирається об землю трьома кінцівками, а при прискореному можуть бути моменти, коли кінь спирається об землю тільки на дві ноги.

Довжина кроку у коней коливається від 0,8 до 1,8 м, а частота становить 60-100 кроків за хвилину. Кінь з довгим кроком робить менше рухів на ту ж відстань і працює економічніше, ніж кінь з коротким кроком. Швидкість руху коня на кроку становить 4-8 км на годину.

Рись - більш швидкий алюр, аніж крок. При русі риссю кінь

одночасно відриває від землі і ставить на землю дві ноги, розташовані по діагоналі (ліва передня, права задня; права передня, ліва задня). Його рух при цьому відбувається в два такти. Коли ж кінь біжить дуже жвавою риссю, то у нього в певний момент всі кінцівки виявляються відірваними від землі і він неначе летить в повітрі. Цей момент фахівці називають стадією підвисання.

 

На рисі довжина кроку становить близько 2,5 м, частота - 120-130 кроків за хвилину, швидкість руху - 12-15 км на годину, а на жвавій рисі - до 50 км на годину.

Галоп - найбільш швидкий алюр. Розрізняють галоп з правої кінцівки і

галоп з лівої кінцівки. У першому випадку вся вага тіла коня спочатку лягає на ліву задню кінцівку, потім одночасно на праву задню і ліву передню, а потім на праву передню. У другому випадку, навпаки, всю вагу тіла спочатку приймає на себе права задня кінцівка, потім одночасно ліва задня і права передня і нарешті ліва передня. За швидкістю руху розрізняють манежний галоп (12-15 км на годину), польовий (20-25 км на годину) і жвавий - кар'єр (50-60 км на годину).

Інохідь - алюр, при якому кінь відриває від землі і ставить на землю по черзі дві кінцівки, але на відміну від рисі не по діагоналі, а з одного боку: права передня і права задня, ліва передня і ліва задня. При русі інохіддю коні можуть рухатися з такою ж швидкістю, як і на рисі.

 

Інохідь є дуже зручним і найменш утомливим алюром для вершника при переїздах на великі відстані. Однак при їзді нерівною дорогою коні - інохідці можуть спотикатися, так як вони виявляються нездатними швидко перейти з іноході на галоп.

Попруга/Підпруга - широкий міцний ремінь, призначений для утримування сідла. Охоплює корпус коня знизу і з обох боків пристібається до сідла. Бувають зі шкіри, тасьми і інших матеріалів. Деякі види сідел мають по 2-3 попруги.

Недоуздок - інакше його називають нашийник-вуздечка, поводок-вуздечка або намордник-вуздечка.

Денник - це стійло для коня.

Вуздечка це шкірний ремінець, прикріплений за допомогою двох кілець металевий вудил вкладається до роту коня на беззубий край щелепи. За допомогою больового впливу «заліза» на щелепу, небо, язик і губи здійснюється управління конем.

Вудила - частина кінської збруї, деталь вуздечки. Вуздечка з удилами служить для управління конем.

 

Сідло прогулянкове:

Найменування частин сідла:

Вуздечка:

Найменування частин вуздечки:

Недоуздок:

Недоуздок потрібен для виведення коня на чомбуре або випасу коня (на корду або чомбуре).

Чомбур  з недоуздком:

Вхід в особистий кабінет close
E-mail*
Пароль*
Увійти
loader
* - обов'язкові поля для заповнення
Увійти через соціальні мережі: